مشاوره بازاریابی

امروزه با توجه به اینکه محیط کار در همه زمینه ها رقابتی تر می شود ، بسیاری از مشاغل کوچک و متوسط یا حتی بزرگ به دنبال کار با شرکت های مشاوره بازاریابی یا مشاوران بازاریابی هستند تا کارایی شرکت خود را افزایش داده و ضمن پاسخ دادن به سؤالات خود، سود بیشتری کسب کنند. اگر شما دنبال یک مشاوره بازاریابی برای ارتقای فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی خود هستید، در این صفحه شما می‌توانید از خدمات مشاوره بازاریابی آریستو اطلاعات کسب کنید، همچنین اطلاعاتی دیگری در خصوص دسته بندی فعالیت‌های حوزه بازاریابی و انتظارات از یک مشاور بازاریابی خوب را می توانید بخوانید.

خدمات مشاوره بازاریابی آریستو

یک شرکت مشاوره بازاریابی می تواند برای کسب و کار شما با توجه به چهارچوب هایی که در نظر گرفته اید، هسته فعالیت های بازاریابی و استراتژی های کلی کسب و کار شما خدمات مختلفی به شما ارائه دهد. برخی از وظایفی که مشاوره بازاریابی می تواند به شما ارائه دهد موارد زیر است.

مطالعه بازار و کسب و کار

اولین اقدام یک مشاوره بازاریابی مطالعه کسب و کار و بازار هدف آن است. یک مشاوره بازاریابی خوب سعی خواهد کرد، قبل از هر فعالیتی با مشاغل شما و بازاری که در آن فعالیت می کنید، آشنا شود. البته در این زمینه اما و اگرهای زیادی وجود دارد. مواردی مانند پیچیدگی کسب و کار شما، انتظارات شما از مشاوره بازاریابی ، میزان بودجه اختصاص یافته به این فعالیت ها و … می تواند در کیفیت و کمیت فعالیت های این مرحله تأثیر بگذارد. گاهی اوقات یک شرکت با خواسته های خاص و ساده مانند کسب رتبه در یک کلمه کلیدی خاص، طراحی سایت و یا یک موضوع از پیش تعریف شده ممکن است از خدمات یک مشاوره بازاریابی بهره جوید. در این شرایط، تحقیقاتات بازار و بررسی  کسب و کار معمولا اهمیت چندانی ندارد.

تدوین استراتژی و برنامه‌ریزی عملیاتی بازاریابی

به طور طبیعی، این بخش به نسبت بخش قبلی می تواند پیچیده یا ساده باشد. تدوین استراتژی بازاریابی و برنامه بازاریابی اصلی‌ترین وظیفه یک فعالیت مشاوره بازاریابی است. یک استراتژی و برنامه بازاریابی مطلوب، دقیق و خلاقانه می‌تواند تاثیر بسازیی در موفقیت یک کسب و کار داشته باشد و بالعکس یک استراتژی و طرح بد باعث شود که یک شرکت ورشکست شود و هزینه هایی انجام دهد که هیچ بازگشتی نداشته باشد. بنابراین بسیار مهم است که مشاور بازاریابی خود را به درستی و مناسب کسب و کارتان انتخاب کنید.

تدوین فرآیندهای سازمانی و ساختار سازمانی بازاریابی و فروش

یکی از کارهایی که یک مشاور بازاریابی خوب برای سازمان شما می تواند انجام دهد این است که سازمان شما را به شکل مناسبی برای فعالیتهای پیوسته و پروژه ای بازاریابی شکل دهد. این بدین معنی است که یک مشاوره بازاریابی زیرساخت مناسب انجام بهینه وظایف حوزه‌های بازاریابی و فروش فراهم می‌کند.باید توجه کرد که در تدوین فرآیندهای سازمانی و ساختار سازمانی حوزه بازاریابی و فروش مراحل مختلفی وجود.

نظارت برای اجرای برنامه‌ها و فرآیندهای بازاریابی

پس از آنکه طرح بازاریابی از سوی مشاور تدوین شد، باید بر حس انجام آن برنامه نظارت داشته باشد. یک مشاوره بازاریابی همچنین می تواند بر روی فعالیت های واحد بازاریابی و فروش شرکت نظارت داشته باشد و آن را ارزیابی کند. مشاوره بازاریابی بایستی پیشنهادات و راهکارها را در خصوص  تقویت و رفع نقاط ضعف واحد بازاریابی به مدیران شرکت ارائه دهد.

 

انواع مشاوره بازاریابی (مشاوره مارکتینگ)

مشاوره بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ)

مشاوران بازاریابی تخصصی فقط در یک یا چند مورد خاص به شما خدمات می دهند. به عنوان مثال، یک مشاور فقط در حوزه بازاریابی بهینه سازی موتورهای جستجو  (سئو / SEO ) به شما کمک می کند تا کمپین های رسیدن به رتبه بهتر کلمات کلیدی و همچنین تبلیغات گوگل را مدیریت کنید.  برخی از مشاوران بازاریابی خدمات کامل خدمات ویژه ای را در زمینه هایی مانند SEO یا وب نیز ارائه می دهند.

مشاوران بازاریابی سنتی

با وجود گرایش بازاریابی به سمت فضای دیجیتال و علاقه بسیاری از دارندگان مشاغل به این فضا، برخی از شرکت های مشاوره بازاریابی هنوز خدمات خود را در چارچوب های سنتی گذشته ارائه می دهند. این شرکت ها برخلاف آژانس های بازاریابی دیجیتال، بر خدمات سنتی بازاریابی تمرکز دارند. برخی از خدماتی که این نوع مشاوران ارائه می دهند ، عبارتند از:

  • روابط عمومی
  • مدیریت برند
  • تبلیغات پرینتی

در واقع ، بودجه ، نیازها و اهداف تجاری شما مشخص می کند که کدام مشاوره مناسب کسب و کار شما است.

 

چرا همکاری با یک شرکت مشاوره بازاریابی یا یک فرد مشاوره بازاریابی برای شما مفید است؟

یک  شرکت مشاوره بازاریابی به شما در شناسایی و پیش‌برد یک استراتژی نتیجه گرا کمک می کند. با داشتن یک استراتژی جامع و مناسب، می توانید اثرات بازاریابی را بهتر ارزیابی کنید؛ با انجام این کار، شما همچنین قادر خواهید بود، کانال هایی را شناسایی کنید که به شما در دستیابی به اهداف خود کمک می کند.

یک شرکت مشاوره بازاریابی به شما کمک می کند تا کمپین های خود را مدیریت و اداره کنید.

اگر مجموعه شما دانش و تجربه فنی لازم برای راه اندازی و اجرای کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی را ندارد، مشاوران بازاریابی  و تبلیغات می توانند در این کار به شما کمک کنند. کار با شرکت مشاوره بازاریابی به شما امکان دسترسی به افرادی را می دهد که در امور بازاریابی و تبلیغات بسیار حرفه ای هستند و تجربیات زیادی در زمینه ها و صنایع مختلف دارند. این افراد می توانند تلاش های شما را برای رسیدن به اهداف بازاریابی با توجه به سابقه و تخصص خود مدیریت كنند.

 یک مشاوره بازاریابی به شما کمک می کند تا نتایج را رصد کنید و کمپین ها را بهینه کنید.

استراتژی بازاریابی نیاز به بهینه سازی و نظارت مداوم دارد تا بهترین نتیجه را برای کسب و کار خود کسب شود. مشاوران بازاریابی این کار را به بهترین وجه انجام می دهند.  برخی از مشاوران بازاریابی خدماتی مانند ارائه گزارشات ارزیابی تاثیرگذاری کمپین را انجام می‌دهند. با این گزارشات، می توانید دقیقاً ببینید که سرمایه گذاری بازاریابی شما چه تاثیری بر تجارت شما گذاشته است. اگر از نتایج یک کانال خاص بازاریابی راضی نباشید، مشاوره بازاریابی می تواند به شما کمک کند تا بازاریابی خود را در مسیر بهتری قرار دهید.

 

خدمات مشاوره بازاریابی آریستو

 

تحقیقات بازار

پیش بینی تغییرات بازار، برخورد هوشمندانه با آن و بهره برداری از فرصت های موجود، تنها راه تبدیل محصولات و خدمات هر سازمان به برندی قدرتمند در بازار و دستیابی به رهبری بازار است. آربستو با تطابق تحلیل های حاصل از بررسی مشتریان، رقبا و شرکت، فرصت های کشف نشده در بازار را شناسایی کرده و با معرفی این فرصت ها مسیر موفقیت و سود آوری در بازار را آشکار می سازد.

بخش بندی بازار

تفکیک بازار به زیر بخش های مجزا، که هر بخش از آن دارای مشتریان با نیازها و ویژگی های یکسان می باشد، منجر به شکل گیری استراتژی های بازاریابی و تبلیغات موثر و متناسب با هر بخش می گردد، تا بتوان برای هر بخش از بازار کانال ارتباطی مناسب آن را تعیین کرد.

تدوین استراتژی بازاریابی

افزایش فروش و سودآوری، افزایش سهم بازار، گسترش بازار، جذب و دستیابی به مشتریان وفادار و سودآور محقق نمی گردد جز با اجرای استراتژی بازاریابی هدفمند و بلند مدت که توانایی تطابق با تغییرات پویای محیطی را دارا باشد. تیم آریستو با بهره گیری از دانش خود، موفق به تدوین استراتژی های بازاریابی خلاقانه و هوشمندانه جهت رسیدن سازمان ها به اهداف بلند مدتشان می باشد.

طرح کمپین بازاریابی

لازمه ترغیب و وفادارسازی مشتریان بالفعل و جذب بیشتر مشتریان بالقوه، برقراری ارتباط مناسب و اثر بخش با آنان در زمان و مکان مناسب می باشد. طراحی کمپین بازاریابی خلاقانه و متناسب با توانمندی های هر سازمان و نیاز و علائق مشتریانش گامی ارزشمند در افزایش فروش، کاهش هزینه های بی هدف بازاریابی و افزایش سودآوری آن سازمان می باشد.