انواع برندینگ

 

 برندینگ محصول/ خدمت

“برندینگ محصول/ خدمت” کلید دستیابی به دریافت احساسات مطلوب از مشتریان است. عوامل زیادی برای نفوذ موفق یک محصول/ خدمت در بازار وجود دارد. نکته قابل تامل آن است که کدام یک از این عوامل (قیمت، طراحی، فرمول، بسته بندی و غیره) مشتری را برای خرید قانع می کند. هر کدام از این عوامل می تواند عرضه یک محصول/ خدمت را با شکست و یا پیروزی مواجه کند، آمارها نشان دهنده آن است که 40 درصد از محصولات تنها طی 2 سال پس از عرضه شکست می خورند و این شکست تنها به دلیل نادیده گرفتن قوانین برند است چرا که خلق برند از یک محصول و یا خدمت، پروسه و هدفی مقطعی و کوتاه مدت نیست که بتوان به طور آنی به آن دست یافت بلکه نیازمند مجموعه ای از افکار و اندیشه های سازنده اقتصادی است که در طی فرایند پیچیده و مرکب از تحقیق، تجزیه و تحلیل، خلاقیت و نوآوری حاصل می شود، به بیان ساده تر برندینگ محصول یا خدمت، ارائه راهی برای متمایز شدن از برندهای موجود در بازار است، پیدا کردن جایگاه خاص و مناسب در بازار و الهام بخشیدن و ترغیب مشتریان برای خرید و تجربه محصول/ خدمات شما. به طور کل شما برای ارائه یک محصول و خدمت نیازمند یک استراتژی برند قوی برای مواجهه با رقابت شدید بازار هستید و برندینگ این امکان را برای شما فراهم می سازد چرا که کارآمدترین ابزار برای دستیابی شما به احساسات مطلوب مشتریانتان است و سبب می شود مشتریان به دنبال شما آیند و محصولات و خدمات شما را حتی با قیمتی بیش از رقبا خریداری کنند و این است جادوی برندینگ. <%–

 برندینگ شرکت

بزرگترین چالش برای شرکت ها در محیط رقابتی امروز آن است که چه طور به سودآوری کلان دست یابند. کسب سودآوری، رشد و بقای شرکت ها وابسته به مشتریان اصلی آنها است، این مشتریان، سودآور و وفادارند و همچنین مشتریان دیگری را به شرکت ها ارجاع می دهند اما دستیابی به چنین مشتریانی به سادگی امکان پذیر نیست و نیازمند فعالیت های مدون در حوزه برندینگ است چرا که پروسه برندینگ منجر به ایجاد استراتژی و چارچوب مطلوب و مورد پسند مشتریان در یک شرکت می گردد و ارزش های مورد توجه مشتریان را درآن شرکت تثبیت می کند. این امر سبب ایجاد رابطه ای عاطفی بین یک شرکت با مشتریانش می شود و پایه ساز یک رابطه مادام العمر با مشتریان می گردد از این طریق است که برند سودآوری را برای شرکت ها به ارمغان می آورد و سبب فزونی ارزش دارایی های یک شرکت می شود.
“برندینگ شرکت” عاملی است که شرکت شما را از رقبایتان متمایز می کند، تنها در زمانی که شرکت خود را تبدیل به یک برند می کنید و با استراتژی شکل یافته و منسجم برند آن را اداره می کنید و همچنین با بهره مندی از تعهد برند مشتریان داخلی و خارجی و به طور کل هر فردی که با برند شما در ارتباط است را نسبت به شرکت خود وفادار می سازید، همگان می توانند به شما اطمینان کنند و شرکت شما را از میان رقبا برگزینند. برندینگ کارآمدترین راه برای نشان دادن منافع منحصر به فرد تجارت و کسب و کار شما به مشتریانتان است علاوه بر آن برندینگ موقعیتی برتر و متمایز برای شما در بازار تعیین می کند و سبب می شود به ببالاترین پتانسیل درآمدی و محبوبیت دست یابید. <%–

 پرسنال برندینگ

“پرسنال برندینگ” تماما در مورد شما است. Personal Branding is all about YOU!
برند شخصی خود را بسازید، تا بدین وسیله در موقعیت برتر از هم نسلان خود قرار گیرید.
با “پرسنال برندینگ”، درک و احساسی ایجاد می کنید در خصوص اینکه، که هستید و چه کاری انجام می دهید.
توجه داشته باشید که “پرسنال برندینگ” تنها برای کارآفرینان و مشاورین نیست بلکه این فرایند می تواند برای افزایش ارزش ها و دارایی شما به عنوان یک کارمند نیز موثر باشد.
“پرسنال برندینگ”، شرح فرایندی است که به موجب آن اشخاص و حرفه آنان به عنوان یک برند، شاخص می شود. مفهوم “پرسنال برندینگ” بیان می دارد که موفقیت اشخاص از پکیج شخصی (ترکیبی از توانمندی های شخصی) آنان ایجاد می شود. در واقع “پرسنال برندینگ” افزایش و ایجاد دارایی است که به طور مستقیم وابسته به ویژگی های خاص و منحصر به فرد افراد و اشخاص است این ویژگی ها در حالی که در بر گیرنده مواردی همچون خصوصیات فیزیکی، پوشش، ظاهر و دانش می گردد، تنها به این موارد نیز محدود نمی شود و تمامی این ویژگی ها با یک اثر، احساس و ادراک ماندگار، ثابت و متمایز کننده شخص از سایرین ترکیب می شوند.
“پرسنال برندینگ” منجر به آن می شود که شما به عنوان یک برند در حوزه فعالیت حرفه ای خود مورد توجه قرار گیرید. با بهره مندی از برند شخصی خود می توانید سریع تر و شفاف تر مهارت ها، شخصیت و ارزش های خود را توصیف و منتقل سازید. در نهایت “پرسنال برندینگ” سبب توسعه شهرت و خوشنامی شما می گردد و شبکه اجتماعی شما را افزایش می دهد و از این طریق است که مورد علاقه سایرین قرار می گیرید در این مرحله است که دیگر سایرین به دنبال دانش، تجربه و تخصص شما خواهند آمد.
یکی از مواردی که لزوم “پرسنال برندینگ” را بیش از پیش می نماید توسعه فضای مجازی و تحت وب است. “پرسنال برندینگ” در جامعه مجازی امروزی کاملا ضروری است چرا که اولین مکانی که هر فرد برای کسب اطلاعات در خصوص شما به آن مراجعه می کند اینترنت است از این طریق است که فرد نسبت به شما چه به عنوان یک کارفرما و چه به عنوان یک کارمند شناخت پیدا می کند و مهارت ها و توانمندی های شما را درک می کند. بنابراین هر فرد نیازمند آن است که مطمئن گردد حضور آنلاین وی قدرتمند و متمایز است و می تواند او را در دستیابی به اهدافش یاری دهد.
پروسه “پرسنال برندینگ” نیز کاملا شبیه به برندینگ محصول و شرکت است و از اصول مشابه آن پیروی می کند. در واقع برای “پرسنال برندینگ” نیز لازم است تعهد، پیام، تصویر و سایر عناصر شکل گیرد و دائما این تعهدات در هر زمان و مکانی حفظ گردد.
<%–

برندینگ مکان

هر مکانی رازی در خود نهفته دارد. مکان مورد نظر شما چه داستانی دارد؟ “برندینگ مکان” برای شما این امکان را فراهم می سازد تا در ذهن مخاطبین ادارک تاثیرگذار و منحصر به فردی از صفات و ویژگی های مکان مورد نظر ایجاد و جایگاه سازی کنید. واقعیت آن است که توسعه اقتصادی موفق و پایدار یک منطقه کاملا وابسته به ساخت یک برند مستحکم و متمایز با استفاده از ویژگی های مطرح آن منطقه است بنابراین می توان گفت با توجه به اهمیت “برندینگ مکان” در ایجاد هویتی مستقل و متمایز در ذهن مخاطبان، از آن می توان به عنوان ابزاری کارا و اثربخش در توسعه اقتصادی مناطق بهره برد. برای ساخت یک برند مکان موفق، ریشه یابی و معرفی ویژگی های خاصی که در خصوص مکان مورد نظر کاملا منحصر به فرد است، ضروری است. لذا استراتژی برند سازی مکان نیازمند رویکردی واقع بینانه، متمایزکننده و نیز الهام بخش است تا بتواند تصویر، درک و پنداشتی اغواکننده در مورد بنا، محله، شهر، منطقه یا کشور به مخاطبان هدف آن ارائه دهد.
ویژگی ها و عوامل متمایز کننده مکان ها که می توان آنها را شامل شهرها، اماکن تاریخی، بناها و غیره دانست از پتانسیل بالایی در برند سازی برخوردارند به بیان دیگر ماندگاری نام این اماکن در ذهن مخاطبان بالقوه، نیازمند ساخت برندی مستحکم و تداعی کننده ویژگی های آن می باشد. فرایند “برندینگ مکان ها” در صنعت گردشگری بسیار حائز اهمیت است چرا که “برندینگ مکان های” توریستی بر جذب مخاطبان و افزایش بازدید از آن مکان ها و جاذبه های گردشگری پیرامون آن و به تبع آن رشد صنعت گردشگری و سود حاصل از آن بسیار تاثیر گذار است، به این دلیل است که برندسازی مکان ها و پتانسیل های گردشگری یک کشور از اولویت بالایی برخوردارند. امروزه اکثر شهر های مهم در دنیا نیز در حال برندینگ نمادهای سازه ایی و مکانی خود می باشند، تا بدین وسیله برند شهرشان را در ارتباط با کلیه مکان ها، ساختمان ها و سایر جاذبه های آن شهر در ذهن مخاطبان ایجاد کنند و ارتقا دهند. به علاوه “برندینگ مکان ها” در ایجاد تمایزی منحصر بفرد برای بخش های کوچکتر یک شهر، حتی تک تک بناها می تواند مورد استفاده قرار گیرد. ساخت هر بنایی با هدف جذب گروه خاصی از مشتریان صورت می گیرد و اجرای دقیق یک پروسه برندینگ برای هر بنا می تواند منجر به درک صحیح مخاطب هدف آن بنا و در نتیجه جذب و مراجعه مخاطبین گردد.

Call / Whatsapp