مشاوره برندینگ

یک شرکت مشاوره برندینگ خوب چه خصوصیاتی دارد و چه کارهایی را انجام می‌دهد؟

مقدمه

اگر به بزرگترین شرکت های دنیا نگاه کنید، می فهمید که آنها دارای بخش های برندینگ و مدیریت برند هستند. برخی از این شرکت ها متخصص برندینگ را استخدام می کنند، و برخی دیگر با شرکت مشاوره برندینگ یا فرد مشاور برندینگ همکاری می کنند. این نشان می دهد که برندینگ چه نقش مهمی در دنیای اقتصاد دارد. وقتی همه  برندهای موفق افراد زیادی را برای انجام برندسازی و مدیریت برند را استخدام کرده اند ، احتمالاً این یکی از پیش شرط های موفقیت آمیز بودن است .

اگر شما صاحب کسب و کار هستید که میخواهید برند خود را توسعه دهید و یا و حتی به فکر برندسازی نبوده اید ، بهتر است که تا آخر با ما بمانید زیرا ما قصد داریم به یکی از بهترین راه حل های ایجاد برند ، راه استفاده از دانش مشاوران برند بپردازیم. و تخصص آژانس های مارک تجاری. این آژانس ها می توانند در مراحل مختلف به برندسازی مشاغل شما کمک کنند.

آیا تاکنون برای مقایسه این دو کالا به فروشگاه رفته اید؟ اگر این دو کالا یک قیمت یکسان دارند و قبلاً نام یکی از آنها را شنیده اید ، چه کالایی را انتخاب می کنید؟ احتمالاً هیچ کس از این دو راه محصولی را انتخاب نمی کند که قبلاً شنیده نشده باشد. این جادوی برند است .

یک برند ، یک تجربه همراه با یک نام ، یک لوگو ،یک طرح و…است که تجربه قبلی یا تجربه مورد انتظار از یک کالا یا خدمات را در ذهن تداعی می‌کند. وقتی به نام یکی از برند  فکر می کنید، اعتبار ، لوگو و سایر ویژگی هایی که به ذهن شما خطور می کند ، این شرکت در واقع برند خود را ساخته و پیاده سازی کرده است. یکی از آن شرکتهایی که همه ما می شناسیم، اپل است .

بسیاری از شرکت های موفق با همکاری با یک شرکت برندینگ یا برند سازی یا یک مشاوره برندینگ یا برندسازی جای پای خود در بازار محکم کرده‌اند. داشتن یک برند قدرتمند به این شرکت‌ها کمک می کند تا بتوانند در بازار متمایز شوند و بتوانند نیازها و خواسته‌های خاص مشتریان خود را برآورده سازد. در حقیقت می توان گفت داشتن یک برند یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است. شرکت های بزرگ و کوچک مجبور هستند این کار را انجام دهند تا در بازار رقابتی که رقبای قدرتمند زیادی وجود دارند ورشکست نشوند .

بعد از همه اینها باید گفت برندینگ در یک بازار رقباتی سختی است. دلیل این امر این است که داشتن برای ایجاد یک برند قدرتمند  موضوعات  زیادی باید تعریف شود و کارهای زیادی باید انجام شود. در فرآیند مشاوره برندینگ به شما و دست‌اندارکاران برند گفته می‌شود تا چه کارهایی را برای ایجاد یک برند قدرتمند که در بازار کارکرد مناسبی داشته باشد انجام دهید .

مزایای برندینگ و برندسازی

  • برندینگ یا برندسازی باعث افزایش وفاداری مشتری در کسب وکار می شود .
  • برندینگ یا برندسازی موفقیت عملیات بازاریابی و فروش افزایش می‌دهد .
  • داشتن برند اعتبار شرکت را چندین برابر می‌کند .
  • برندینگ یا برندسازی مناسب باعث ایجاد ثروت و درآمد بیشتر خواهد شد .
  • مشتری پذیرش بیشتری درباره محصولات و خدمات جدید شرکت خواهد داشت .

شرکت مشاوره برندینگ چه شرکتی است؟ یا مشاور برندینگ چه کسی است؟

شرکت مشاوره برندینگ یا مشاور برندینگ کسی است یا شرکتی است که برای شرکت‌ها برند را خلق می‌کند یا به رشد و توسعه آن کمک می‌کند. مختلف ایجاد مارک می کند. یک مشاوره برندینگ می‌تواند به عنوان یک سازمان همکار کمبود نیروهای متخصص در حوزه برند را جبران کند و بسیاری از مشکلاتی را که شرکت‌ها در زمینه برندینگ دارند حل کنند .

همکاری با مشاور برندینگ دارای مزایای بسیاری است که سه مورد از آنها در زیر بیان شده است .

  • مشاوران برندینگ بدلیل اینکه تجربه زیادی در این حوزه دارند از یک مدیر برند متخصص‌تر هستند .
  • مشاوران برندینگ هزینه های شما را نسبت به استخدام تمام وقت مدیران برند کاهش می دهند .
  • مشاوران برندینگ به دلیل قابلیت های خود، زمان لازم برای ساخت یک برند قوی را کاهش می دهند .

همانطور که گفتیم برندینگ مجموعه فعالیت‌هایی است که مربوط به حوزه‌های مختلف است. برخی از این فعالیت ها به خلاقیت زیادی نیاز دارند و برخی از آنها نیز تحلیلی هستند. همچنین باید توجه داشت که برندینگ فرآیندی نیست که بخش خاصی از یک کسب و کار قادر به انجام آن باشد. کار برندینگ و مدیریت برند باید طی فرآیندهای خرد و کلان در سازمان پیاده‌سازی شوند. همه ارکان سازمان بایستی در ایجاد برند قدرتمند مشارکت کنند. زیرا باید به برند سازمان مانند پرستیژ و شخصیت سازمان در بازار توجه کرد. در این راستا مهمترین فعالیت‌هایی در فرآیند مشاوره برندینگ صورت می‌پذیرد موارد زیر است :

شرکت مشاوره برندینگ چه خدماتی را ارائه می‌دهد :

ارزیابی برند توسط شرکت مشاوره برندینگ

اولین فعالیتی که احتمالاً توسط یک شرکت مشاوره برندینگ برای شما انجام می شود، ارزیابی وضع کنونی برند و شرکت شما است. این فعالیت نقطه شروع، برای ارائه برنامه‌ها در راستای توسعه برند شما است. مشاغلی که نتوانند خود و وضعیت برند خود را ارزیابی کند ، احتمالاً هرگز قادر نخواهند بود، برندی در بازار داشته باشند که از برندهای رقیب قدرتمندتر باشد. آشنایی با برند شما و ارزیابی برند شما شرکت مشاوره برندینگ به شناسایی نقاط قوت و ضعف شما کمک می کند.بعلاوه به تعیین موقعیت شما در بازار رقابتی کمک زیادی خواهد کرد. پس از تعیین این موقعیت، نیازمندی شما به خدمات بعدی مشاوره برندینگ مشخص خواهد شد .

ممکن است از یک مشاور برندینگ تنها بخواهید که برند شما ارزیابی کند و سپس همکاری را خود را به دلایل مختلف ادامه ندهید. ارزیابی خود گامی مستقل و مهم است که باید انجام شود. حتی اگر قصد ادامه روند برندینگ را نداشته باشید، شناختن و ارزیابی وضعیت برندتان بسیار مفید است .

تحقیقات مشتریان

یکی دیگر از فعالیت‌ها در مشاوره برندینگ انجام می‌شود، تحقیقات مشتری است. بدون اطلاع مشتری ، هیچ برندی قادر به تولید کالایی یا خدماتی نخواهد بود که مورد توجه مشتریان باشد. اگر به یک شرکت مشاوره برندینگ مراجعه کنید، احتمالاً یکی از اولین سؤالی که شما می پرسید این است که مشتریان خود را چقدر می شناسید؟

از آنجا که بسیاری از مشتریان ناراضی در یک کسب و کار، بدون اعتراض  و سر و صدا سعی در متوقف کردن خرید از آن کسب و کار را دارند، شناختن نقاط ضعفی که  همکاری مشتریان با شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد دشوار است. صاحبان مشاغل زیادی وجود دارند که بدون فکر کردن به این مساله  به کار خود ادامه می دهند و افزایش میزان قطع ارتباطات مشتری با آنها سرانجام آنها را در معرض عدم درآمدزایی، تعطیلی قرار می‌دهد .

بسیاری از صاحبان شرکت خلاق که تیم های مارک تجاری خوبی را استخدام می کنند ، سعی می کنند تا بازخورد مشتری را بدست آورند. در حالی که ممکن است برخی از مشتریان این نظر را در نگاه اول اشتباه بدانند و به سؤالات شرکت مربوطه پاسخ ندهند ، واقعیت این است که بسیاری از مشتریان وفادار در هر شغلی ممکن است روزی علاقه مند به خرید یک محصول از یک شرکت باشند و اگر هم باشند. حل شده ، آنها به همکاری خود ادامه خواهند داد .

یک مشاوره برندینگ خوب همیشه راهکارهایی را برای پیاده سازی ارتباطات دو طرفه با  مشتریان ارائه می‌دهد تا تا کسب و کار مورد نظر بتواند نقاط قوت و ضعف خود را در ارتباط با مشتریان پیدا کند .

ارائه اطلاعات مضاعف از بازار

بسیاری از شرکت ها که در یک بازار خاص فعالیت می کنند، از بسیاری از نقاط مشاغل خود آگاه نیستند. دلیل این امر این است که آنها از دیدگاه خود به دنیای اقتصاد و بازار نگاه می کنند ، بنابراین آنها چیز زیادی را که در آینده می آیند نمی بینند و نمی دانند چگونه با آن مقابله کنند .

یک شرکت مشاوره برندینگ که با چندین شرکت، مشاغل و سازمان همکاری داشته اند، از نقاط کور و مسائل مهم هر بازار به خوبی آگاه هستند. همچنین از آنجا که دید گسترده تری به بازار دارند ، نقاطی را نیز می‌بینند که بتوان از آنها برای سودآوری بیشتر استفاده کرد. بسیاری از این فرصت ها توانایی جذب بخش بزرگی از بازار را دارند و بسیاری از کسانی که به رشد سریع علاقه دارند، می توانند از این فرصت ها استفاده کنند. شاید یکی از این فرصت ها بتواند تجارت شما را به طور کلی متحول کند .

تحقیقات رقبا

خدمات دیگری که یک شرکت مشاوره برندینگ ارائه می دهد این است که اطلاعات مربوط به شرکت های رقیب را جمع آوری و تجزیه تحلیل می‌کند. کسب وکار و تجارت نوعی رقابت است و بنابراین برای موفقیت باید به رقبا توجه ویژه‌ای وجود داشته باشد. تجزیه و تحلیل رقبا شما را قادر می سازد استراتژی های مختلفی را در بازار پیاده سازی کنید و سهم بزرگی از بازار را بدست آورید. از آنجا که یک شرکت مشاوره برندینگ یا یک مشاور برندینگ با تعداد زیادی از شرکت های مختلف در زمینه های مختلف همکاری کرده است، در ارزیابیُ کشف و نحوه عملکرد رقبا اشراف خوبی دارد .

تجزیه و تحلیل رقبا یک فرآیند وقت گیر و سخت است. هرچه بازارچه شما سنتی‌تر یا گسترده‌تر باشد، زمان بیشتری برای تجزیه و تحلیل آنان نیاز خواهید داشت. هنگامی که یک مشاوره برندینگ رقبا را تجزیه و تحلیل می‌کند، اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا در بازار حرکت مناسبی را نسبت به عملیات رقبا انجام دهید. مثل یک شطرنج باز حرفه‌ای در مسابقه شطرنج، حرکات شما در بازار علاوه بر اهداف و استراتژی‌های شما متاثر رقبا و فعالیت آنان خواهد بود. اگر شما درک درستی از فعالیت رقبا  و نحوه جذب مشتری آنان داشته باشید، می توانید با  کمی خلاقیت بیشتر راه های بهتر و کامل تری برای جذب مشتری در بازار ارائه دهید .

طراحی هویت برند

یکی دیگر از فعالیت‌هایی هر شرکت مشاوره برندینگ انجام می شود، طراحی آیتم های هویت بصری و هویت کلامی برای برند شما است. نام برند ابتدایی‌ترین چیزی است که به برند شما گره خورده است و باید سال‌ها که ارائه دهنده برند شما باشد. شرکت مشاوره برندینگ می‌تواند با  ارائه نام های خاص  و خلاقانه می تواند به شما در دستیابی به یک برند قوی کمک کنند. بخش دیگری از هویت برند، انتخاب رنگ است. با انتخاب یک رنگ مناسب برای شما تاثیر آن به سرعت در بازار در سازمان و در مشتریان حس خواهید کرد.  هرکدام از رنگ‌ها به تنهایی و در کنار هم معنی خاصی دارند. به همین دلیل است که بسیاری از کسب وکارهایی که شبیه همدیگر هستند رنگهای مشابهی نیز دارند. مثلا رنگ آبی را بیشتر شرکت حوزه تکنولوژی اطلاعات استفاده می‌کنند . رنگ زرد بیشتر توسط شرکت های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد .

طراحی هویت بصری

طراحی اجزای بدنی با طراحی مناسب نیز می تواند یکی از فعالیت هایی باشد که باعث تقویت برند شما می شود. شما احتمالاً در برخی از سازمانهای بزرگ دیده اید که همه کارمندان با آرم شرکت روی آن یا بسیاری از هدرها ، تسمه ها و عناصر ، لوازم اداری یک به یک را می پوشند. سایر عناصر بدنی در سازمان شما با یک آرم با یک قلم خاص مرتبط است. چنین سازمان هایی به خوبی عمل کرده اند و در طراحی مؤلفه های بدنی خود موفق بوده اند .

 

طراحی ابزار بازاریابی و آيتم‌های فیزیکی

طراحی مناسب ابزار بازاریابی و آيتم‌های فیزیکی نیز می تواند یکی از فعالیت هایی باشد که باعث تقویت برند شما شود. این ابزار شامل ملزومات اداری مثل سربرگ، پاکت نامه، وبسایتُ پوشش کارمندان در موقعیت مختلف، پکیج ،کاتالوگ و … است. یک برند که در نقاط تماس فیزیکی و آیتم‌های طراحی سازگاری مناسبی را بوجود آورد دارای عملکردی بهتری در توسعه برند خواهد بود. یک شرکت مشاوره برندینگ خوب می‌تواند به راحتی کارهای اجرائی و زیرساختی برند از این دست را برای شما انجام دهد. حتی اگر از لیست مؤلفه هایی که برای ارتباط موثر برند شما با مشتریان مهم هست، آگاهی ندارید، یک شرکت مشاوره برندینگ می‌تواند این امکانات را در اختیار شما قرار دهد .

کلام آخر درباره شرکت مشاوره برندینگ

در مقاله نگاهی کوتاه به برخی از ویژگی های یک فرآیند مشاوره برندینگ انداختیم. این اغرار نیست، ساختن یک برند دشوار است و بسیاری از استارتاپ ها ، شرکت ها و سازمان ها در این کار ناکام هستند. با این حال، یکی از بدترین کارهایی که می توانید انجام دهید چشم پوشی از خلق یک برند قدرتمند بر اساس دانش روز است. این کار به کسب و کار شما آسیب زیادی می رساند و برندی که با یک فرآیند اشتباه خلق می شود، با یک سری از خصوصیات منفی یا غیر مرتبط در ذهن مردم تداعی می‌شود. در چنین شرایطی ممکن است مجبور شوید  کسب و کار خود را به طور کلی تعطیل کنید و برند دیگری را راه اندازی کنید که بسیار پرهزینه و دشوار است. بنابراین، برای جلوگیری از وقوع این امر، بهتر است افراد و مشاوران و شرکت‌های با تجربه در برندینگ استفاده کنید. همانطور که گفته شد انجام این کار با یک شرکت مشاوره برندینگ سبب می شود  که با ریسک بسیار پایین، هزینه‌های به مراتب کمتر و همراه با نتایج بهتری انجام دهید .

 

سایر خدمات مشاوره:

مشاوره بازاریابی شناسایی نیازها و توانمندی های یک سازمان و تطابق آن با اهداف استراتژیک آن و در نهایت ارائه بهترین و موثرترین روش بازاریابی، کانال های فروش، نقاط تماس با مشتری و روش های قیمت گذاری، از یک مشاوره بازاریابی مناسب حاصل می گردد. کارشناسان متعهد تیم آریستو در زمینه بازاریابی،به بهترین نحو مشاور شما در زمینه بازاریابی خواهند بود.مشاوره مدیریت

روابط با مشتریانشناسایی، انتخاب، جذب و نگهداری مشتریان یک سازمان ماحصل پیاده سازی یک فرایند کارای مدیریت ارتباط با مشتریان است. تیم آریستو با تحقیق و تجزیه و تحلیل هر سازمان، الزامات و نیازهای پیاده سازی فرایند مدیریت ارتباط با مشتری را شناسایی کرده و بهترین راه حل را به آن سازمان پیشنهاد می دهد.

مشاوره کسب و کار

ورود موفق در هر حوزه کسب وکار نیازمند شناسایی ویژگی ها، فرصت ها و تهدیدهای موجود در آن حوزه می باشد. بهره مندی از این شناخت و آگاهی موجب می گردد که با قدرت کافی یک تجارت انتخاب گردد و به سودآوری برسد.

مشاوره حقوقی برند

حفاظت برند، جلوگیری از سو استفاده های احتمالی و حفظ موقعیت برند منجر به آسودگی خاطر صاحبان برند در سرمایه گذاری و ارتقای برندشان است. مشاوران حقوقی برند آریستو با ثبت مالکیت برند، طرح ها و هویت بصری برند به سازمان ها در حفاظت از برند خود یاری رساند.

مشاوره سازماندهی

یکی از مهمترین عوامل رشد و پیشرفت یک سازمان بهره وری نیروی کار آن است. جهت دستیابی به این بهره وری می بایست نیروهای سازمان با توجه به توانایی و مهارتهایشان در جایگاه سازمانی مناسب قرار گیرند و متناسب با مسئولیت های خود از آموزش های لازم بهره مند گردند تا بتوانند سازمان را پیش ز پیش در جهت دستیابی به اهدافش یاری رسانند. تیم متخصصان آریستو جهت انجام این امر قادر است مشاوره ها و راهنمایی های لازم را با سازمان ها ارائه نموده و مشاور و همراه آنها در این مسیر باشد.

مشاوره تبلیغات

ورود موفق و اثر بخش یک سازمان به بازار در مراحل مختلف چرخه عمر جز در گرو تبلیغاتی هوشمندانه که قادر باشد سازمان را به طور کارا در دیدرس مخاطبین هدف قرار دهد، امکان پذیر نمی باشد. مشاوره در حوزه تبلیغات با تیم آریستو به شما در انتخاب بهترین زمان، مناسب ترین مکان و اثر بخش ترین تعداد تبلیغات و همچنین طراحی مناسب و چشمگیر آن یاری می رسان